Skip to main content

Sofia Blokhin on Euroopa U16 kiirmale meister!

Detsembri viimastel päevadel kingiti meie klubile ja kogu male-Eestile imeline uusaastakingitus. Sofia Blokhin tuli alla 16-aastaste neidude Euroopa kiirmale meistriks! 26.-30.detsembrini Novi Sadis (Serbia) peeti Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused, mis tõid kokku 29 riigi maletajad vanuses 8-18 aastat.

Sofia mängis oma kiirmale tuurniiri kaotusteta, enesekindlalt ja sujuvalt. Ainuliidrina sai ta kuuendas voorus ja püsis turniiri lõpuni. Teel kullale alistas Sofia kaks naiste FIDE meistrit. Lõpptulemus (8 punkti 9-st) võimaldas lähimast jälitajast terve punktiga eemalduda. Hõbeda võitis naiste FIDE meister Kseniya Zeliantsova (Valgevene), pronksi Katharina Katter Austriast. Turniiri tabelit saab vaadata siit.

Välkmale turniir ei olnud nii võidukas, kuid Sofia Euroopa tasemel seitsmes koht on väärt tulemus, taas Eesti koondise parim. Kellelgi teisel Eesti koondisest esikümnesse ei õnnestunud pääseda, kuid selliste turniiride kogemus tuleb kindlasti kõigile kasuks. Samuti märgime ära Sofia venna Georg Blokhini, kes võitles vapralt alla 12-aastaste poiste kategoorias ja pakkus oma vanemale õele kõige väärtuslikumat moraalset tuge.

Maleklubi Vektor õnnitleb Sofiat Euroopa meistri tiitli puhul! Oleme väga uhked ja soovime tulevaks aastaks uusi võite ja saavutusi!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga